Anne ve Oğlu Aynı Sıraları Paylaşacak

Şanlıurfa’da 43 yaşındaki anne Ayşe Sıdıka Baygeldi, üniversiteyi kazanan oğlu ile birlikte aynı sıraları paylaşacak. Yıllardır kurduğu üniversite hayalini oğlu ile birlikte Harran Üniversitesinde gerçekleştiren anne, mutlu olduğunu dile getirdi.

 

İki çocuk annesi Ayşe Sıdıka Baygeldi, 20 yılı aşkındır süregelen üniversite hayalini gerçekleştirmek için 18 yaşındaki oğlu ile birlikte Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girdi. Girdiği sınavdan başarılı olan anne ve oğlu tercih formunda sadece Harran Üniversitesi’ni yazdılar. Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte anne ve oğlu aynı fakültede aynı bölümü kazandı.

 

Azimli anne Ayşe Sıdıka Baygeldi, ortaokul ve liseyi kendi imkânlarıyla açık öğretimde dereceyle bitirdi. Ardından üniversite sınavında da başarılı olarak Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde oğlu ile birlikte aynı bölümü tercih etti.

 

Kamu Yönetimi Bölümünde aynı sıralarda eğitim görecek olan anne Ayşe Sıdıka Baygeldi ve oğlu Nuri Baygeldi, birlikte okumanın heyecanını yaşayacak. Anne, hayalini kurduğu üniversitede oğluna eşlik ederek birlikte 4 yıl boyunca aynı sıraları paylaşacak.

 

Oğlu ile birlikte Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesindeki okuluna gidip gelen anne Sıdıka Baygeldi, okumanın yaşının olmadığını ve herkesin okuması gerektiğini söyledi. Baygeldi, Harran Üniversitesi’nde öğrenim göreceğinden dolayı da çok mutlu olduğu dile getirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı