ICA, Asecap Days 2023’ün Türkiye’de düzenlenmesi için adaylık sürecini başlattı

ICA, Avrupa özel otoyol işletmecilerini bir araya getiren ASECAP DAYS Zirvesi’nin 2023 yılında Türkiye’de düzenlenmesi için adaylık sürecini başlattı. Uluslararası karayolu taşımacılığının geleceğine yön veren zirve, Avrupa özel otoyol işletmecilerini İstanbul’da biraraya getirecek.

 

ICA, Avrupa Ücretli Yol ve Altyapı Operatörleri Birliği’nin (ASECAP) her yıl düzenlediği ‘ASECAP Days’ etkinliğinin 2023 yılında Türkiye’de düzenlenmesi için geçtiğimiz Haziran ayında Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen ASECAP Genel Kurulu ve Sürdürülebilirlik Forumu’nda adaylık sürecini başlattı. Her yıl farklı bir Avrupa şehrinde düzenlenen ASECAP Days etkinliği, birliğin yıllık toplantısını ve o yıla özel belirlenen tema çerçevesinde oturumları içeriyor. Türkiye’nin adaylığı Kasım ayında Brüksel’de gerçekleşecek ASECAP Days 2022 Zirvesi’nde kesinleşecek. Brüksel’de gerçekleşecek zirvenin temasını ise karbonsuzlaşma ve ekonomik daralmada karayolları lojistiğinin karşılaşacağı zorluklar oluşturuyor. 

 

‘Cumhuriyetimizin 100. yaşında otoyolların geleceği ülkemizde konuşulacak’ 

 

ASECAP’a Türkiye’den tam üye olarak kabul edilen ilk ve tek şirket olduklarını söyleyen Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu İşletmesi ICA Genel Müdürü Serhat Soğukpınar adaylıkla ilgili, “ASECAP Avrupa’daki özel otoyol işletmecilerini buluşturan çok önemli ve değerli bir uluslararası platform niteliği taşıyor. Biz de ICA olarak hem ülkemizi hem de sektörümüzü ASECAP bünyesinde en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Geçtiğimiz Haziran ayında Lizbon’da düzenlenen ASECAP Genel Kurulu ve Sürdürülebilirlik Forumu’na katılarak sektörümüzün uluslararası alandaki bu en önemli etkinliğinin Cumhuriyetimizin 100. yaşında Türkiye’de düzenlenmesi için aday olduk ve bunun için gereken başvuru sürecini başlattık. Ayrıca iklim değişikliği ile mücadele konusunda attığımız adımları ve yapılan çalışmaları paylaştık. Altyapı işletmecileri için önem arz eden sürdürülebilirlik konusundaki adımlarımız, ASECAP DAYS 2023’ün Türkiye’de düzenlenmesi için gerekli altyapıyı oluşturuyor. Hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılında, Avrupalı sektör temsilcilerinin İstanbul’da buluşması ve özel otoyol işletmeciliği sektörünün geleceğinin ülkemizde konuşulması” ifadelerini kullandı. 

 

Avrupa özel otoyol işletmecilerini bir araya getiren ASECAP Days, otoyol işletmeciliği alanında en üstün güvenlik, konfor ve sürdürülebilirlik hedefleriyle geliştirilen otoyol ulaşım teknolojilerinin ve trendlerinin masaya yatırıldığı en önemli etkinlik niteliğinde.

 

Türkiye’nin otoyol ve altyapı işletmeciliğindeki başarılarını dünyaya tanıtmayı hedefleyen ICA, 2017 yılında Avrupa Ücretli Yol ve Altyapı Operatörleri Birliği’ne (ASECAP) Türkiye’den tam üye olarak kabul edilen ilk ve tek şirket olarak tescillenmişti. ICA aynı zamanda birliğin Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan bir ülkeden katılan tek üyesi olmuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı