Çocuklar Karaca’nın Kedi Evlerini Patili Dostları için Renklendirdi

İz bırakan projelere imza atan Karaca, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde de aynı dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Umut Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda bir araya gelen öğrenciler, Karaca’nın kedi evine dönüşen ürün kutularını boyadılar. Çocukların hayvan dostları için hayal ettikleri evleri kendi elleri ile boyadıkları bu güzel etkinlikte, kedilerin barınmasına katkı sağlamak adına 100 adet kedi evi ve mama kabı oluşturuldu.

Sürdürülebilir hayatı desteklemek için hem kurum süreçlerinde hem de temas ettiği sosyal alanlarda yeni projeleri hayata geçiren Karaca, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü için düzenlenen “Umut Benim” platformunun “Birimiz Hepimiz İçin!” festivalinin ana sponsorluğunu üstlendi. Hayvan sevgisinin benimsenmesi ve özelikle sokak hayvanlarının zor koşullar altında rahat barınmalarını sağlamak için geçtiğimiz aylarda ileri dönüşüm projesi başlatan Karaca, bu kapsamda tencere setleri ile verilen kutularını kedi evine dönüştürülebilecek şekilde tasarlamıştı. Tüketici tarafından ilgiyle karşılanan ve bu çalışma için hazırlanan kedi evleri, Cumartesi günü Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda “Umut Benim” projesi için düzenlenen etkinlikte çocukların hayal gücü ve mesajları ile renklendi. Dünya Hayvanları Koruma Günü için farkındalık yaratmak adına gerçekleştirilen bu anlamlı organizasyonda ilköğretim öğrencileri Karaca kutularından yapılan kedi evlerini ve mama kaplarını boyadılar. Renkli anların yaşandığı etkinlikte, öğrenciler alanda bulunan büyük tuvallere hayallerini anlatan resimler de çizdiler.

“Umut Benim” platformunun kurucularından ve projenin mimarı Öznur Güzel’in açılış konuşmasını yaptığı organizasyonda Karaca Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Müdürü Seray Anıl, hem havyanlar ve doğa ile ilişkisini güçlendirmek hem de sürdürülebilirlikle ilgili temel mesajları vermek adına çok anlamlı bir projenin parçası olduklarını belirtti. “Karaca Kalp Dünya” vizyonuyla sürdürülebilir yaşamı desteklemek ve çevresel etkenleri en aza indirmek için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Anıl, bu organizasyon gelecek nesillere çevresini ve yaşam döngüsünü korumanın önemini; ufak dokunuşların nasıl farklar yaratılabileceğini anlattıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. 

Karaca ana sponsorluğunda gerçekleşen bu anlamlı ve keyifli etkinlik sonrasında tamamlanan evler ve mama kapları, civar bölgelere konumlandırılmak üzere Sarıyer Belediyesi’ne teslim edildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı