Öğrenciler Can Dostlarıyla Buluştu

‘Yaşayan her canlı değerlidir’ anlayışı ile çeşitli çalışmalara imza atan Osmangazi Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret eden Pilot Sanayi İlkokulu öğrencileri, can dostlarla buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, Pilot Sanayi İlkokulu öğrencileri ile Avrupa’nın en modern barınağı olan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde buluştu. Barınakta ilk olarak hayvan bakımı konusunda kısa film izleyen öğrenciler, daha sonra hayvan sevgisi, hayvanlara davranış şekilleri, hayvan davranışları ve bakımı gibi pek çok konuda bilgi sahibi oldu. Bunun yanı sıra öğrenciler, barınağın sevimli sakinlerinden ‘Arya’ isimli Labrador cinsi köpek ile bir araya gelme fırsatı buldu.

 

Renkli görüntülerin yaşandığı programda hayvan sahiplenmenin önemine vurgu yapan Başkan Yardımcısı Halil Döner, “Osmangazi Belediyesi olarak sadece bir gün değil yılın her günü hayvanlarımızı koruyoruz. Sokak hayvanlarına karşı sorumluluklarımızı unutmuyor, bakım ve tedavilerini ihmal etmiyoruz. Ayrıca, barınağımıza gelen vatandaşlarımıza hayvan sahibi olabilmeleri için her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Onlar, bizim için çok kıymetli. Etkinlikte yer alan tüm evlatlarımızı yürekten kutluyorum. Çocuklarımıza bu sevgiyi aşılamak büyük mutluluk” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, günün anlam ve önemine ithafen düzenlenen resim yarışmasında derece elde eden Miray Bulut’a birincilik, Miray Meriç’e ikincilik, Buğlem Su Demir’e ise üçüncülük hediyelerini verdi. Etkinlikte doyasıya eğlenen öğrenciler, ayrıca kendi yazdıkları şiirleri seslendirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı