17. KIBATEK Yaz Edebiyat Buluşması sona erdi

Seferihisar Belediyesi, KIBATEK ve Abderalılar Sanat Platformu işbirliği ile gerçekleştirilen 17. KIBATEK Uluslararası Yaz Edebiyat Buluşması Teos Yazarlar Evi’nde düzenlenen Müzik ve Şiir Gecesi ile sona erdi.

17.si düzenlenen Yaz Edebiyat Buluşması’na Türkiye, Azerbaycan, Bosna Hersek, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Arnavutluk ve Sırbistan’dan şairler, yazarlar, akademisyenler ve türkologlar katıldı.

Üç günlük buluşma kapsamında katılımcılar Sığacık’ta Lavandula işletmesinde bulunan Osmanlı Medresesi ve Şiirli Kafe'de eserlerinden alıntılar yaparak şiir okudu yazılarını paylaştı. Tarihi gezinin ardından Uluslararası Dünyada Türk Edebiyatları Forumu’nda bir araya gelerek sunum yapan katılımcılar Seferihisar Düzce köyünde bulunan Kasım Çelebi Medresesi ve Teos Antik Kentine gezi düzenledi.  

Seferihisar Belediyesi’nden teşekkür 

Sığacık Teos Yazarlar Evi’nde düzenlenen gala gecesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Seferihisar Belediyesi’ Başkan Vk. Sinem Koç Karaman, Belediye Başkan Yardımcıları Nuriye Hepterlikçi ve Yelda Celiloğlu, Abderalılar Sanat Platformu Başkanı Cafer Öz katıldı.  17. KIBATEK Yaz Edebiyat Buluşması kapsamında katılımcılara teşekkür belgesi sunulduktan sonra program sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı