Antalya TerraCity AVM Sesim Resim Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor

Alışveriş merkezi sektörünün lider firmalarından olan ECE Türkiye, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de fark yaratıyor. ECE Türkiye ana sponsorluğunda, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına düzenlenen “Cenk Yüksel – Sesim Resim Sergisi”nin Antalya ayağının açılışı, 20 Eylül’de TerraCity AVM’de gerçekleşti. Organizasyonunu DB Positive’nin üstlendiği sergi, 30 Eylül’e kadar TerraCity’de ziyaret edilebilecek. Tabloların satışından elde edilecek gelir, TEGV’de nitelikli eğitim desteği alan çocuklar için bağışlanacak.

 

Uzmanlığı, bilgi birikimi profesyonel ve yenilikçi yaklaşımı ile 20 yılı aşkın süredir alışveriş sektörüne hizmet veren ECE Türkiye, aynı zamanda toplumdan aldığını topluma geri verme ilkesiyle sosyal sorumluluk projelerine de imza atıyor. Eğitimde fırsat eşitliğine destek vermek amacıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına hayata geçirilen ve firma bünyesindeki AVM’lerde sergilenen “Cenk Yüksel – Sesim Resim Sergisi” Antalya’da devam ediyor. Zengin marka karması, kaliteli hizmet anlayışı ve gerçekleştirdiği benzersiz etkinliklerle şehrin sevilen alışveriş merkezi TerraCity; hikâyeyi, sesi, resmi ve dijitali bir araya getiren sergiye ev sahipliği yapıyor. Organizasyonunu DB Positive’nin yaptığı serginin açılışı 20 Eylül’de ECE Türkiye, TerraCity AVM ve TEGV yöneticileri ile projenin sahibi sanatçı Cenk Yüksel’in katılımıyla gerçekleşti.

 

SERGİ 30 EYLÜL’E KADAR ZİYARET EDİLEBİLECEK

Antalya TerraCity AVM’de ziyaretçilerle buluşan Sesim Resim Sergisi, 30 Eylül tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Sesim Resim Sergisi, TEGV’de nitelikli eğitim desteği alan çocukların ve eğitim gönüllülerinin hikâyelerinin sanatçı Cenk Yüksel tarafından resme dökülmesiyle oluşturuldu. Resimlerin hikâyeleri Arif Pişkin, Cem Davran, Ceyda Düvenci, Eda Erdem, Emre Kınay, Sunay Akın, Umut Oğuz, Yetkin Dikinciler, Zeyno Eracar ve Ziynet Sali tarafından seslendirildi. Ziyaretçiler bu hikâyeleri resimlerin altına yerleştirilen kare kodlar aracılığıyla ünlü isimlerin sesinden dinleme imkânı da buluyor. Sergideki eserlerin satışından elde edilecek gelirin TEGV’e bağışlanmasıyla daha fazla çocuğun nitelikli eğitimle buluşmasına destek olunması hedefleniyor.

 

“BU SERGİ RUHUMUZA HİTAP EDİYOR”

Açılışta konuşan Antalya TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “Sesim Resim Sergisi’nde yer alan tablolar, görsel güzellikleri ile gönlümüze, ilham verici hikâyeleri ile ruhlarımıza hitap ediyor. Tabloların altındaki barkodların okutulmasıyla TEGV’in yıllar boyunca hayatına dokunduğu insanların hikâyelerini 10 farklı ünlü ismin sesinden dinleyebiliyorsunuz. 30 Eylül’e kadar Antalya TerraCity AVM’de yer alacak bu sergiye tüm Antalyalıların, yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin büyük ilgi göstereceklerini düşünüyor ve tablo satışı ile bu güzel projeye destek olmalarını gönülden temenni ediyorum” diye konuştu.

 

“BİR TABLONUN GELİRİ, 50 ÇOCUĞUN BİR YILLIK NİTELİKLİ EĞİTİMİNİ KARŞILIYOR”

TEGV İş Geliştirme Müdürü İpek Uralcan ise “27 sene önce ilköğretim çağındaki çocuklara nitelikli eğitim desteği vermek amacıyla kurulan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle yürüttüğümüz faaliyetlerden biri olan Sesim Resim projesiyle, Antalya TerraCity AVM’de güzel bir amaç için toplandık. Böyle bir projede yer aldıkları için ECE Türkiye’ye çok teşekkür ediyoruz. Proje boyunca sergilenecek tabloların sadece bir tanesinin satışından elde edilecek gelirle, 50 çocuğumuzun bir yıllık nitelikli eğitim masrafı karşılanacak” dedi.

 

TEGV ÇOCUKLARININ VE GÖNÜLLÜLERİNİN HİKÂYELERİ RESME DÖNÜŞTÜ

Sesim Resim projesinin sahibi sanatçı Cenk Yüksel, “Sesim Resim, toplumsal fayda sağlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla pandemi döneminde geliştirdiğim bir proje. Projenin ikinci etabında sponsorumuz olan ECE Türkiye’nin eğitime destek sağlama hedefiyle yollarımız Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olan TEGV ile kesişti. İyi ki de kesişti; çünkü bireysel olarak katkı sağlamak istediğimiz bir alanda her birimiz çok daha sınırlı sayıda bireyin hayatına dokunabiliyorken, sivil toplum kuruluşları aracılığıyla milyonlarca insana ulaşabiliyoruz. Proje kapsamında, TEGV çocuklarının ve gönüllülerinin hikâyelerini kendi duygu dünyamdan tuvale aktardım. Sesim Resim, bu hikâyelerin gücü sayesinde sadece resimlerin yer aldığı bir sergi değil; bir duyarlılık ve farkındalık halini ifade ediyor aynı zamanda. Sergiyi ziyaret edenler de tablolara eklediğimiz kare kodlar sayesinde ünlü isimlerin sesinden her tablonun duygu dolu ve ilham veren hikâyesini dinleyebilecekler” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı