Yeni dönemde de Anne Şehir sizinle

Büyükşehir’in hayatın her alanına yönelik gerçekleştirdiği en önemli projelerden olan Anne Şehir, yeni dönemde de kadınlar ve çocukların yanında

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Kocaeli Anne Şehir” Sağlıklı Yaşam Programı yeni döneme 3 Ekim Pazartesi günü başlıyor. Kocaeli’nin 12 ilçesinde yer alan merkezlerde kadın, çocuk ve aileye yönelik hizmetler sunuluyor.

 

DAHA İYİ HİZMET İÇİN EĞİTİM
Kocaeli’de annelere yönelik etkinlikler ve faaliyetler düzenleyerek kadınlar tarafından büyük beğeni ve ilgi duyulan “Kocaeli Anne Şehir” projesi geçtiğimiz dönem birçok anneye hizmet ederek gönülleri kazanmıştı. Yeni dönem için de hazırlıklarına son hız devam eden “Kocaeli Anne Şehir” projesinin idarecileri, antrenörleri ve uzmanları hizmet içi eğitim alarak sundukları kaliteyi arttırmak için çalışıyor.

 

3-6 YAŞA RİTM VE DANS EĞİTİMİ

Kocaeli Anne Şehir projesinde yeni dönemde 2 gün boyunca seminer verildi. Verilecek hizmetin kalitesini daha da yukarıya taşımak için alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitim GEBZESEM ve SEKASEM’de gerçekleşti. İlk seminerde uzman eğitmen Tuncer Ediz tarafından okul öncesi 3-6 yaş arası çocukların ritim ve hareket egzersizlerini geliştirmeyi hedefleyen 2 günlük ritim ve dans eğitimi verildi. Hizmet içi eğitim programlarına katılan “Kocaeli Anne Şehir” çalışanlarına iletişim, drama, sağlık, beden dili gibi konularda da seminerler verildi.

 

MİNİK ELLER VE MİNİK KÂŞİFLER ATÖLYESİ BAŞLIYOR

Büyükşehir Belediyesi her alanda olduğu gibi çocuklara yönelik etkinliklerle de adından söz ettiriyor. Yakın zaman içinde hayata geçirilen ve 4 hafta süren Minik Kâşifler ve Minik Eller Atölyesinde amaç 4-6 yaş arası çocuklara bilimi sevdirmek ve bilim insanlarını yetiştirmek hedefiyle başlatıldı. Özel olarak hazırlanan etkinliklerle çocuklar bilimin eğlenceli haliyle tanışıyor, minik elleri ile dokunarak ve uygulayarak öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalıyorlar.

 

AT BİNİŞ EĞİTİMLERİ KALDIĞI YERDEN DEVAM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ata sporumuz biniciliği yeni nesillere sevdirmek amacıyla uzman eğitmenler eşliğinde ücretiz at biniş eğitimlerini başlattı. Kocaeli Atlı Spor Merkezinde 4-6 yaş arası çocuklara yönelik verilen eğitimde; başlangıç seviyesi, vücut kontrolü, atla denge, uyum ve iletişim konularında çocukların eğitim sahibi olmaları amaçlanıyor.

 

AİLE HİZMETLERİ

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü’nün kadınların, ailelerin ve çocukların yaşamlarına bütüncül bir yaklaşımla destek olunarak, ruhsal-bedensel-sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak, aile yapılarını olumlu yönde destekleyecek eğitsel ve sosyal-kültürel faaliyetler, önleyici müdahale programları kapsamında hizmetler sunuluyor.   

1.     Danışmanlık Hizmeti

·        Aile Danışmanlığı

·        Bireysel Danışmanlık

·        Pedagojik Danışmanlık

·        Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı

2.     Aile Okulu

·        Anne-Baba Okulu

·        Evlilik Okulu

·        Aile Atölyeleri

3.     Eğitim Hizmetleri

·        Ailem Kocaeli Buluşmaları

·        Değerler eğitimi

·        Online Eğitimler

·        Seminer/Söyleşi

4.     Sosyal Kültürel Etkinlikler

5.     Yetişkin Hobi Atölyeleri

KADIN HİZMETLERİ

Yoğun iş hayatı ve ev işleri ile meşgul olan kadınlarımızın yaşam becerilerini zayıflamasını önlemek ve ailelerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla çeşitli faaliyetlerle destekleme çalışmaları yapılmaktadır. Kadınların yönetimde temsili, şehrin ekonomik, sosyo-kültürel yaşama daha aktif katılımı için fiziksel aktivite (step-aerobik, pilates, zumba, sağlıklı yaşam yürüyüşleri ve ileri yaş egzersizleri), rekreatif faaliyetler, diyetisyen hizmeti, fizyoterapist hizmeti sunuluyor.

1.     Fiziksel Aktivite

·        Pilates

·        Zumba

·        Step-Aerobik

·        Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri

·        İleri Yaş Egzersizleri

2.     Sağlık

·        Diyetisyen Hizmeti

·        Fizyoterapist Hizmeti

3.     Eğitim

·        Seminer/Söyleşi

4.     Sosyal-Kültürel Faaliyetler

ÇOCUK HİZMETLERİ

Kentimizde yaşayan çocukların ruhsal ve bilişsel gelişimlerine destek olmak, motor becerilerine geliştirmek, kendine güvenen ve bilinçli bireyler yetiştirebilmek adına tesislerimizde bulunan okul öncesi eğitim sınıflarımızda birbirinden farklı çocuk gelişim atölyeleri yapılmaktadır. Eğlenceli atletizm, drama, bağlama kursları, el sanatları ve çocuk zumbası branşlarında da hizmetlerimiz devam ediyor.

1.   Okul Öncesi Eğitim Sınıfları

2.   Çocuk Gelişim Atölyeleri

·        Çocuk Zumbası Atölyesi

·        Dans ve Ritim Atölyesi

·        Bağlama Atölyesi

·        Drama Atölyesi

·        El Sanatları Atölyesi

·        Ailemle Birlikte Etkinlikleri Atölyesi

·        Ahşap Atölyesi

3.   Çocuk Oyun Alanları

4.   Eğlenceli Atletizm

 

EĞİTİM VERİLECEK TESİSLER

Hafta içi hizmet verecek olan tesisler; Karamürsel Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi, İzmit Yıldız Konutları Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi, İzmit Seka Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi Sekasem, Derince Şehit Er Emre Kaan Arlı Spor Salonu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Ek Hizmet Binası, Gebze Mustafa Paşa Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi, Gebze Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi Gebzesem ve Beylikbağı Kadın ve Aile Yaşam Merkezi olarak belirlendi. Çevrimiçi ve tesislerde gerçekleşen faaliyetlere katılmak isteyen vatandaşlar, Gebze 0 262 318 27 29, İzmit 318 27 25 ve Beylikbağı 318 38 31 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı