Gölcük, bir Türkiye Şampiyonasına daha ev sahipliği yaptı

Gölcük Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası 2.Etap Downhill Cup, Saraylı’da tamamlandı.

 

“Spor Kenti Gölcük” hedefiyle Kocaeli'ne birçok ulusal organizasyonu taşıyan Gölcük Belediyesi, bir Türkiye şampiyonasına daha ev sahipliği yaptı. Gölcük’ten Derince’ye Açık Su Yüzme Yarışı, Ragbi Büyük Kadınlar Türkiye Şampiyonası Finali, Geleneksel Rahvan At Yarışları Gölcük, Değirmendere, İhsaniye Koşuları, U-13 Kızlar Ulusal Futbol Turnuvası, Kum Futbolu, Plaj Voleybolu, Sokak Basketbol Turnuvaları ve birçok futbol turnuvasına ve sportif faaliyetler düzenleyen Gölcük Belediyesi, son olarak Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası 2.Etap Downhill Cup heyecanını Saraylı’ya taşıdı.

 

61 USTA DAĞ BİSİKLETÇİSİ SARAYLI ORMANLARINDA YARIŞTI

Saraylı’nın ormanlık alanlarında hazırlanan özel parkurda düzenlenen ve büyük bir büyük heyecana sahne olan Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası 2.Etap Downhill Cup’a; 3’ü yabancı olmak üzere Türkiye genelinden 61 usta dağ bisikletçisi katıldı. Zorlu parkurda yarışan usta sporcular, dereceye girmek için zamanla yarıştılar. Yarış sonrasında dereceye giren sporculara ödülleri, Saraylı da düzenlenen törenle takdim edildi.

 

ÖDÜL TÖRENİNE GENİŞ KATILIM

Düzenlenen ödül törenine; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP İlçe Başkanı Derya Çavdar, Saraylı Muhtarı Abdulkadir Aktaş, Örcün Köyü Muhtarı Mustafa Uyar ve Gölcüklüler katıldılar. Törende dereceye giren sporculara ödülleri, Başkan Sezer ve davetliler tarafından takdim edildi.

 

GÖLCÜK’ÜN ADI SPORTİF FAALİYETLERLE DUYURULMAYA DEVAM EDECEK

Törende konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Türkiye Şampiyonası 2. Etap Downhill Cup’ta dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyor, katılan tüm sporcularımıza, yarış parkurunun hazırlanmasında büyük emeği olan Parkur Organizatörü Sayın Üzeyir Terzi’ye, Bisiklet Federasyonu Kocaeli Temsilcisi Sayın Mehmet Bozdemir’e, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü personelimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. İlçemizin adının sportif faaliyetlerle ülkemiz genelinde duyurulması için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

 

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası 2.Etap Downhill Cup’ta Master B kategorisinde 1. Selim Şenok, 2. İlhan Sancaklı, 3. ise Fatih Celbiş oldu. Yarışlarda kadınlar kategorisinde 1. Binnur Özyılmaz, 2. Sibel Berk Öcal, 3. ise Ada Yılmaz oldu. Junior kategorisinde 1. Hikmet Berk Günday, 2. Bahadır Yıldırım, 3. ise Yiğit Kaan İşcan oldu. Master kategorisinde 1. Üzeyir Terzi, 2. Fehmi Gürkan,  3. Cenk Muharrem Sezgin oldu. Elite kategorisi 1.’si Burak Uzun, 2. Emir Malik Peker, 3. ise Yavuz Selim Aksoy oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı